• Szkolny Mam Talent

21.04.2024

W zeszłym tygodniu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 28 podzielili się ze społecznością szkolną swoimi talentami. W Światowym Dniu Sztuki, na amfiteatrze szkolnym, uczniowie zaprezentowali się w wielu dziedzinach. Był śpiew, wiersz, taniec, hobby, gra na instrumentach, ćwiczenia z przyrządami, sport czy film dotyczący wyboru zawodu. Aż 33 uczniów zaprezentowało swoje zdolności. A teraz przyszedł czas aby wyłonić tych, którzy zaprezentują naszą SP28 w WCK w maju.

• Uwaga uczniowie klas 3!

20.03.2024

W dniu 27.03.2024 r. o godzinie 16.00 na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śląskim odbędą się próby sprawności fizycznej do klasy IV sportowej o profilu biathlon i piłka siatkowa dziewcząt na rok szkolny 2024/2025.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

• Prove your English - podsumowanie VIII edycji konkursu

25.03.2024

VIII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych "Prove Your English" odbył sie 21 marca 2024. W tegorocznej edycji udział wzięło aż 72 uczestników z 26 szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego. Uczniowie rozwiązywali zadania, które sprawdzały umiejętność rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstów pisanych, znajomość środków językowych oraz funkcji językowych, a także elementy wiedzy na temat krajów anglojęzycznych. Oczekując na wyniki, uczestnicy wzięli udział w warsztatach językowych przygotowanych przez nauczycieli II Liceum Ogólnokształcącego.

• I Powiatowy Konkurs „...jak skowronek...” - Ekopiosenka.

15.03.2024

11 marca w Szkole Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śl. odbył się finał I Powiatowego Konkursu „..jak skowronek..., w którym nagrodzono i wyróżniono 11 uczestników w kategorii klas I – III szkoły podstawowej.

Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie zdolności muzycznych i wrażliwości estetycznej dzieci oraz zachęcanie ich do wspólnego śpiewania, a także poszukiwanie talentów muzycznych. Ponadto, konkurs rozwijał u uczestników także empatię. Do celów tej akcji zaliczyć można także uwrażliwienie dzieci na piękno natury, kształtowanie postaw proekologicznych oraz stwarzanie możliwości do wymiany doświadczeń artystycznych. Dekorację konkursową uświetniły obrazy „Czerwony ptaszek w zimie’; „Koliber” czy „Niebieski ptak z żółtym brzuszkiem” Agaty Burczyńskiej znajdujące się w Pałacu Dietrichsteinów. Opiekunem wernisażu, jest Pan Dawid Jęczmionka pracownik Muzeum w Wodzisławiu Śląskim.

• Nabór do klasy czwartej sportowej na rok 2024/2025

Wodzisław Sląski, 2024-02-27

Ogłoszenie

Na podstawie zarządzenia Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego Nr OR.00050.29.2024 w sprawie przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego z dn 26 stycznia 2024 r. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 28 ogłasza nabór do klasy sportowej na rok 2024/2025 na poziomie klasy czwartej w dyscyplinach sportowych biathlon oraz piłka siatkowa dziewcząt. Przeprowadzenie prób sprawności fizycznej odbędzie się w dniu 27.03 lub 28.03.2024 r. Dokładna data i godzina zostaną podane w osobnym komunikacie.

• Ferie zimowe 2024

05.02.2024

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w SP 28 odbyły się zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień, rekreacyjno – sportowe oraz budowy i programowania z klockami Lego Spike Education. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w wycieczkach wyjazdowych do Aquaparku w Rudzie Śląskiej „Aquadrom” oraz do „Multikina” w Rybniku na „Akademię Pana Kleksa”. W projekcie wzięło udział 20 uczniów z klas 1-3 z naszej szkoły.​​​​​​​

• ”LET'S READ IN ENGLISH"

31.01.2023

Szkoła Podstawowa nr 28 w Wodzisławiu Śląskim zaprasza uczniów klas VI szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego do uczestnictwa w VIII Edycji KONKURSU CZYTELNICZEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO ”LET'S READ IN ENGLISH".

Celem naszego konkursu jest między innymi rozwijanie umiejętności czytelniczych w języku angielskim, gdyż czytanie w języku obcym to wspaniała okazja do poznania innego świata i rozwijania zdolności językowych.

• Szlachetna paczka

01.01.2024

Cała Polska przygotowywała się na Weekend Cudów - jedno z najpiękniejszych świąt dobroczynności w Polsce! 16-17 grudnia Szlachetne Paczki trafiły do tysięcy rodzin.

Społeczność SP28 obdarowała jedną z potrzebujących rodzin.

Zapakowane paczki zostały dostarczone do Wodzisławskiego Centrum Kultury i przekazane w ręce wolontariuszy.

• SP 28 to "Szkoła z misją"

Wielkie GRATULACJE dla całej społeczności naszej szkoły!

Taka wiadomość dotarła w ostatnim czasie do naszej skrzynki mailowej:

Drodzy Koordynatorzy!

Jesteśmy niezwykle wdzięczni za Waszą pomoc. Dzięki darom, które nam przekazaliście będziemy mogli pomóc wielu potrzebującym.

Dziękujemy za Waszą wrażliwość na losy najuboższych mieszkańców świata. To wspaniałe, że w pomoc angażujecie swoich podopiecznych i od najmłodszych lat uczycie ich zauważać potrzeby drugiego człowieka.

• Rada Rodziców 2023/2024

08.10.2023

Przewodnicząca: Katarzyna Mrozek - Drosio

Zastępca przewodniczącej: Ewelina Jastrzębska

Skarbnik: Monika Kondziołka

nr konta Rady Rodziców:

Alior Bank SA

ul. Łopuszańska 38D

Przelewy proszę opisywać z podaniem Imienia i Nazwiska dziecka oraz klasą np. II a.

• UBEZPIECZENIE NA ROK SZKOLNY 2023/2024

Szanowni Rodzice

Na Rok Szkolny 2023/2024 istnieje możliwość grupowego ubezpieczenia NNW uczniów w TUZ.

Wybrany został wariant za składkę 60zł.

W przypadku posiadania drugiego dziecka uczeszczającego do szkoły składka wynosi 57zł, a składka za trzecie i kolejne dziecko ze szkoły wynosi 54zł.

Ubezpieczenie działa 24/H na całym świecie tj. w domu, szkole i poza nią ,na zajęciach sportowych i wakacyjnych wyjazdach.

Poniedziałek 06.05.2024

• Szkoła Podstawowa nr 28 w Wodzisławiu Śląskim, ul. Mieszka 10